Як правильно вибрати теплу підлогу?

Як правильно вибрати теплу підлогу?

На ринку представлені два типи теплої підлоги — електрична і водяна. Якщо вам потрібна якісна тепла підлога, ознайомтесь з обома системами від провідних виробників. Найкращим варіантом покриття під опалювальну систему вважається плитка. 

Тепла підлога для будинку

тепла підлога

З настанням перших морозів в будинках і більшості квартир у містах відчувається холод, тому для комфортного перебування в будівлі потрібно обрати оптимальний варіант обігріву. На ринку представлено багато варіантів, від конвертерних кондиціонерів, які працюють на обігрів, масляних батарей до систем для підігріву підлоги. 

Кожен обирає найкращий та найвигідніший варіант для себе. Наприклад кондиціонер здатен виробляти в 4 рази більше тепла при одній і тій же витраті електроенергії, порівнюючи з електрокотлом.

Переваги теплої підлоги

електрична тепла підлога

Водяна тепла підлога має відмінну якість та особливо гарно показує себе в невеликих за площею приміщеннях. Для квартири оптимальним варіантом стане електрична тепла підлога, яку можливо покласти в окремій кімнаті і вмикати по бажанню. Коли квартири мають теплу підлогу від системи центрального опалення краще обирати встановлення водяної теплої підлоги.

Серед переваг теплої підлоги варто виділити:

  • Рівномірний прогрів. В кімнаті немає холодних чи гарячих місць, вся площа має однакову комфортну температуру.

  • Не пересушує повітря. Немає потреби додатково використовувати зволожувач повітря.

  • Економія коштів. Рахунки за опалення значно зменшуються, якщо в квартирі встановленні лічильники.

  • Відсутність потоків повітря різної температури. На відміну від кондиціонера, система підігріву підлоги працює без потоків повітря, що дозволяє зменшити кількість пилу. 

Встановлення системи покращить не тільки показники теплоізоляції, а й позитивно вплине на шумоізоляцію. Термін служби даних систем розрахований на 10-15 років. 

Який вид теплої підлоги вибрати?

купити теплу підлогу

Головне призначення системи підігріву підлоги полягає в створенні комфортних умов проживання. Встановивши в своїй квартирі електричні та водяні конструкції, ви можете самостійно вмикати опалення в будь-який момент, незалежно від пори року. Виробники пропонують купити теплу підлогу, яка працює за рахунок води або електрики. 

Водяна система застосовується для обігріву всього приміщення за допомогою гарячої води. В свою чергу електричні варіанти розділені на кабельні і плівкові. Кожна конструкція має свої переваги і недоліки, з якими варто ознайомитись перед покупкою.

Водяна система має спеціальну конструкцію з трубок, яку майстер вмонтровує в цемент, а потім заливає підлогу і вкладає ламінат, плитку чи лінолеум. Трубки підключають до системи гарячого водопостачання або стояка радіаторних батарей. 

Такий варіант обирають власники будинків, оскільки згідно законодавства, в Україні заборонено приєднання до центральної системи ГВП. В результаті приєднання до ЦС однієї квартири значно збільшується гідравлічний опір по всьому стояку, що позначається на якості обігріву інших жителів будинку.